0

Apigenina Apigenin Apiage® Eternalis 250mg kapsułki 60 szt.

94,00 zł
Brutto

Apigenina to naturalnie występująca substancja o bardzo szerokim dobroczynnym wpływie na ludzki organizm ujawnianym przez coraz to nowe badania. 

Pośpiesz się! Tylko 89 szt. w magazynie!
Czas rzeczywisty: 1 Gosc w tej chwili
Ilość kapsułek

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
2 5% Do 9,40 zł
3 10% Do 28,20 zł
Ilość

CZYM JEST APIGENINA?

Apigenina to flawonoid, podgrupa flawonów.

Flawonoidy są uważane za substancje o najmocniejszych właściwościach przeciwutleniających. Apigenina cechuje się dużą aktywnością biologiczną, działa silnie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwolnorodnikowo. Prowadzone są również badania pod kątem aktywności przeciwnowotworowej.

Apigenina występuje naturalnie w wielu roślinach obecnych w naszej diecie. Najbogatsze źródła apigeniny to:

natka pietruszki, seler, cebula, pomarańcze, rumianek.

JAK DZIAŁA APIGENINA?

Wśród wielu kierunków oddziaływania apigeniny, należy wyróżnić cztery podstawowe obszary:

Funkcja neuroprotekcyjna

Dostępna w diecie apigenina może zapobiegać aktywacji mikrogleju i wykazywać działanie chroniące przed lub opóźniające wystąpienie choroby Alzheimera. Działanie neuroprotekcyjne apigeniny zostało dowiedzione w kilku badaniach na myszach. Suplementacja apigeniną u myszy z modelem tej choroby, dawała poprawę w zakresie deficytów pamięci i uczenia się oraz redukcję włóknistych złogów amyloidu przy obniżonych stężeniach nierozpuszczalnego peptydu β-amyloidu, który uważany jest za kluczowy w powstawaniu i postępie choroby Alzheimera. Dodatkowo wykazano, że apigenina powodowała przywrócenie sprawności szlaku ERK/CREB/BDNF, zaangażowanego w funkcje pamięciowe, a który jest szczególnie dotykany chorobą Alzheimera. W innym badaniu na myszach z amnezją, apigenina poprawiała pamięć i sprawność uczenia przestrzennego.

Funkcja przeciwnowotworowa

W eksperymentach na zwierzętach zauważono, że stosowanie apigeniny przed i w trakcie ekspozycji na czynniki rakotwórcze, zmniejszało ryzyko rozwoju nowotworów w porównaniu do grupy kontrolnej, w które ekspozycja na karcynogeny nie towarzyszyła spożywaniu apigeniny. Obserwowano też selektywne nasilanie apoptozy komórek nowotworowych oraz hamowanie metastazy. Mechanizmy działania za to odpowiadające są podobne jak w przypadku innych, popularnych flawonoidów, czyli antyoksydacja, hamowanie stanów zapalnych i progresji cyklu komórkowego, wspomaganie wątrobowej detoksyfikacji.

Ponadto, apigenina usprawnia autofagię - naturalny proces organizmu służący do odzyskiwania "budulca" na poziomie komórkowym poprzez "recykling" niepoprawnie skopiowanych komórek (które mogą przekształcić się w nowotworowe).

Funkcja przeciwstarzeniowa

Poprzez swoje działanie przeciwzapalne, apigenina jest inhibitorem (substancją chemiczną, która powoduje zmniejszenie szybkości reakcji chemicznej) białka CD38 - którego produkcja (wzrastająca wraz z wiekiem) jest powiązana z reakcją organizmu na stany zapalne, oraz którego zwiększona obecność drenuje zasoby NAD+ w organiźmie - podstawowego zasobu potrzebnego do poprawnej regeneracji DNA i komórek (którego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem) - co w rezultacie przyśpiesza starzenie się organizmu.

Funkcja regulacyjna i anaboliczna

Apigenina wpływa pozytywną modulację receptorów GABA(A)[1], co powoduje działanie uspokajające i wyciszające. Obniża również bazową ilość kortyzolu (kluczowego czynnika powodującego przewlekły stres)

Ponadtto, apigenina w pewnym stopniu hamuje aromatyzację androgenów do estrogenów - co wpływa na ilość tzw. wolnego testosteronu, kluczowego w sportach wytrzymałościowych i siłowych.

DLACZEGO MY?

Eternalis współpracuje z jednym z największym światowych producentów Apigeniny - EffePharm, sprzedającym swój produkt pod zastrzeżonym znakiem Apiage (™). EffePharm to jedna z niewielu firm na świecie, która poza produkcją suplementów, prowadzi szereg szeroko zakrojonych testów klinicznych badających różne aspekty i zastosowania produktu, by dać klientom pewność całkowitego bezpieczeństwa długofalowego użytkowania.

Zaleca się zwracanie szczególnej uwagi na producenta suplementu w każdej porównywanej ofercie i możliwość weryfikacji składu. Brak oznaczenia producenta w ofercie oraz potwierdzenia składu przez niezależne laboratorium, jest cenną informacją samą w sobie. Używanie suplementów z niepewnych źródeł w najlepszym wypadku może skończyć się brakiem jakichkolwiek efektów, w najgorszym zaś - uszczerbkiem na zdrowiu.

Logo Apiage ® na opakowaniu - to pewność najwyższej jakości, bezpieczeństwa, powtarzalności i stabilności produktu.

Każda partia produktu, została przebadana pod kątem potwierdzenia składu i obecności metali ciężkich (certyfikaty dołączone do obrazów w aukcji).

Czysta Apigenina Apigenin Eternalis 30g proszek Marka Inna

NIE NABIJAMY CIĘ W KAPSUŁKĘ

Składniki:

W opakowaniu znajdziesz tylko i wyłącznie Apigeninę w formie proszku o 98% czystości, bez wypełniaczy stosowanych w kapsułkowanych produktach.

Przechowywanie:

W szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 20 stopni, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci i światła.

Środki ostrożności:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Jak przyjmować:

Spożywać na czczo do 2 godzin po przebudzeniu, mieszając produkt z nie gorącym płynem na bazie wody. Zalecana dzienna porcja produktu to 5 mg/1kg masy ciała.

Spożywanie wraz z NMN potęguje efekty działania obu suplementów (NMN dostarcza surowca do produkcji NAD+ w organiźmie, Apigenina ogranicza utratę NAD+ poprzez funkcję przeciwzapalną).

Opakowanie może nosić ślady otarć powłoki w okolicach zatrzasku - jest to wada estetyczna wynikła z procesu produkcji i nie wpływa na szczelność opakowania.

89 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5905090423676
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Apigenina Apigenin Apiage®...

94,00 zł