"Olej z węża (ang. "Snake Oil") - potoczne określenie medycznych nadużyć, sprzedawanych w formie magicznych środków na wszelkie dolegliwości oraz synonim zwodniczej reklamy tychże, spopularyzowane na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych, przed pojawieniem się federalnych regulacji w kwestii żywienia i medykamentów."  

Rynek suplementów w Polsce jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi naszej gospodarki. W roku 2021, jego wartość przekroczyła 6 mld. złotych. Z racji lawinowego przyrostu podmiotów produkujących i sprzedających swe specyfiki, Główny Inspektorat Sanitarny jest w stanie przebadać jedynie małą część z nich. Ta suplementowa "gorączka złota", sprawia iż na rynku dominuje agresywna promocja oparta o wykorzystanie celebrytów o wątpliwych powiązaniach ze zdrowiem i marketingowe chwyty - żerujące na niedoinformowaniu klienta, często zachwalające przysłowiowy "olej z węża", okraszone ambiwalentnymi potencjalnymi korzyściami, bazującymi na trendach i modzie, podczas gdy twarde dane i zdrowie klienta spychane są na dalszy plan.


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupa pasjonatów siłowni i zdrowia, która nie chce zgodzić się na opisany wyżej stan rzeczy.

By korzystać w pełni ze zdobyczy obecnej nauki i pojawiających się suplementów nowej generacji, uprościliśmy nasz łańcuch logistyczny i zaczęliśmy wspólnie zamawiać towar wprost od producenta. Szybko okazało się iż ten "pół-hurt" to nisza, która na polskim rynku jest w dużej mierze niezagospodarowana.

Wycięliśmy kolorowe błyszczące etykiety, pudełka zawierające homeopatyczne dawki produktu i marżę uzależnioną od naiwności kupującego.

Zostawiliśmy sprawdzony i bezpieczny produkt - wraz z uzupełnianą bazą informacji o nim i badań go dotyczących, funkcjonalne i ergonomiczne opakowanie, oraz cenę będącą wypadkową możliwości naszych i zwykłego Kowalskiego, chcącego zadbać o siebie i swoją przyszłość i przy okazji nie zbankrutować.  


Tylko nauka.

Dążymy do tego, by każdy sprzedawany przez nas produkt był wsparty odnośnikami do rzetelnych badań naukowych wraz z ich omówieniem, do zapoznania z którymi zachęcamy cię przed zakupem towaru - a autorytety na które się powołujemy, to światowej klasy specjlaliści w swojej dziedzinie, a nie celebryci.

Nasza oferta nie jest przypadkowa - są tam tylko produkty których sami używamy.  Tylko zaufanie.

Nie dysponujemy możliwościami marketingowymi gigantów z branży. Temu też nasza pozycja budowana jest inaczej. Pełna transparentność i szczerość - dążymy do tego, by każdy z produktów był opisany z każdego możliwego kąta - również tego krytycznego, każdy możliwy udokumentowany skutek uboczny - podany do wiadomości - a nasz blog dostarczał obiektywnej wiedzy, na podstawie której każdy z nas będzie w stanie podjąć swoją własną poinformowaną decyzję.